O klubie

Stal Gorzów Wielkopolski – polski klub żużlowy z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim. 8-krotny mistrz Polski. Kontynuator tradycji powołanych w 1945 roku Unii i w 1949 roku Gwardii.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów żużlowych – 114 medali w rozgrywkach mistrzostw Polski. Sezon 2016 jest 50. sezonem gorzowskiej „Stali” w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Początkowo klub działał jako jedna z sekcji wielosekcyjnego Klubu Sportowego „Stal”, gdzie sekcję żużlową utworzono 9 kwietnia 1950 roku. Od 29 maja 2008 roku ma status Spółki Akcyjnej (SA) i od tego roku pełna nazwa klubu to: Stal Gorzów Wielkopolski Spółka Akcyjna.